Görüntü, Video ve Kamera Kaydı İnceleme Nedir? 
Teknolojinin hayatımıza girmesiyle giderek çoğalan kamera ve görüntü kaydetme araçları birçok suç anını ve buna ipucu, delil olabilecek anları kaydetmektedir. Bu veriler uzman kişiler tarafından incelenmediği takdirde montaja ve manipülasyona çok elverişli olabilir. Doğru inceleme yapılmadığı takdirde arka plandaki tahrifat, montaj, eklemeler fark edilmemektedir. Bu alanda eğitim almış ve tecrübe etmiş bilirkişiler tarafından incelenip bilirkişi raporu verilmelidir.

Adli Görüntü, Video ve Kamera Kaydı İnceleme Alanında Verdiğimiz Hizmetler
• Adli Görüntü ve Video İnceleme
    Görüntü ve videolar istenilen delil üzerine incelenir olayın gerçekleştiği an raporlanır. Hırsızlık şüphesiyle yapılan kamera kaydı incelemelerinde olay anı delileriyle bilirkişi tarafından belirtilir.

  • Görüntü İyileştirme
      Uygun bilgisayar yazılımları kullanılarak görüntünün delil olabilecek kısımlarının netleştirilmesi işlemidir. Olay ile ilgili olarak şahıs yüzü, araç plakası iyileştirmesi sık yapılan uygulamalardandır.
  • Video ve Görüntü Karşılaştırma, Eşkâl Tespiti
      Delil olarak elde edilen görüntü ve şüpheli olarak yakalanan şahısın aynı kişi olup olmadığının tespiti yapılır. Bu incelemede gerekirse görüntü iyileştirmesi yapılır yüz karakter analizi ile gerekli rapor yazılır.
  • Görüntünün (Fotoğraf, Video) Üzerinde Yapılan Montaj, Tahrifat ve Eklemelerin Tespiti.
      Görüntü ve Videoların üstünde programlar kullanılarak müdahalede bulunulmaktadır Bu uygulamalar tespit edilmektedir.

  Adli Görüntü, Video ve Kamera Kaydı İnceleme konusunda sizden gelen talepler doğrultusunda sonuca ulaştırdığımız örnek teşkil edebilecek olaylar.
• Ölümlü bir trafik kazasında kazaya sebep olan araç kaçtı mobese kameraları görmüyor, Dükkân kameralarında plaka net gözükmüyor netleştirebilir misiniz?
• Adıma sahte kimlik düzenlenip hırsızlık yapılmış dava dosyasında video kaydındaki ki şahıs bana benziyor fakat ben değilim bununla ilgili karşılaştırma istiyorum.
• Montaj lanmış fotoğraflar ile asılsız  olarak tarafıma karalama yapılmaktadır. Fotoğrafın montaj olduğunu ispat edilmesini istiyorum.
• Fotoğrafıma bir bayan eklenmiş ve eşim boşan davasında delili olarak kullanıyor bayanı tanıyorum fakat fotoğraf montaj bununla ilgili yardım eder misiniz?
•  Avm otoparkında motorum çalındı fakat videoda bazı kısımların eksik olduğunu düşünüyorum bununla ilgili inceleme istiyorum.
• Fotoğraflarım bir şahıs tarafında internette kendi  adıyla kullanmakta bununla ilgili bir raporlama yapabilir misiniz?

Daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan sorular ile ilgili talep formunu doldurabilirsiniz.

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder