Bilgisayarınızda pek çok şarkı, fotoğraf ve video saklıyorsunuz. Bilgisayarınızı sosyalleşmek, alışveriş yapmak, bankacılık, e-posta ve İnternet üzerinden ders almak için kullanıyorsunuz. Oyunlar oynuyorsunuz – kendi başınıza veya başkalarıyla. Buna bir düzine kullanışlı uygulamayı ekleyin. Bir de iş var tabii. Tüm o sunumların, PDF’lerin, çalışma sayfalarının ve belgelerin kapladığı yer insanı şaşırtıyor.

Günümüzde, verilerin çoğunluğu dijital ortamlarda saklanır. Modern teknolojiler, çalışma zamanımızı kısaltmak ve yaşamı daha konforlu hale getirmek gibi birçok avantaj sunar. Bununla birlikte verileri dijital ortamda saklamak, iş işten geçtikten sonra fark edilen birçok tehlikeyi de beraberinde getirir. Hiçbir teknolojinin ve korunma yönteminin tamamen risk taşımadığını söylemek doğru olmaz. Bu anlam da verinin dijital ortamda saklanması da beraberinde bir takım riskleri doğurur. Verilerin dijital ortamlarda güvenli ve sağlam olarak yedeklenmemesi , ancak veri kaybı yaşandığında ortaya çıkar.

Sahip olduğumuz modern veri kurtarma teknolojileri sayesinde rakiplerininkinden farklı olarak çok ciddi hasar almış aygıtlardan veri kurtarılmasını mümkün kılar. Fiziksel hasar, yere düşürme, darbe, deprem, sel, doğal afet, sıvı teması, yangın hasarı, elektrik kesintisi, kazayla, yanlışlıkla dosya silme, format atılması, işletim sisteminin yeniden kurulması, raid yapısı bozulması, sistem geri yükleme, ve sabotaja maruz kalan cihazlardan da sorunun boyutuna göre %100’e ulaşan başarı oranıyla verilerinizi kurtarabilir.

Özellikle son zamanlarda rastlanan ve mail yolu ile kullanıcıların dosyaları şifreleyerek erişimini engelleyen virüs, hacker “Cryptolocker” saldırısına maruz kalmış olabilirsiniz. Verilerinizi “encrypted dosya kurtarma yöntemi” ile kurtarabiliriz.

Dünyanın en büyük hard disk ve SSD üreticilerinden Toshiba, Western Digital, Samsung, Seagate, Fujitsu, Maxtor, Hitachi gibi disk markalarından veri kurtarma işlemleri yapılmaktadır.

Başlıca veri kaybı türleri:

  • a disk read error occurred press ctrl+alt+del to restart hatası
  • Hard diskin ekonomik kullanım ömrünü doldurması
  • Elektrik kesintisi
  • Yüksek akım

Daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan sorular ile ilgili talep formunu doldurabilirsiniz.

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder